ایا نمره مستمر در امتحان نهایی دوازدهم تاثیر دارد

ایا نمره مستمر در امتحان نهایی دوازدهم تاثیر دارد

ایا نمره مستمر در امتحان نهایی دوازدهم تاثیر دارد را از سایت هاب گرام دریافت کنید.

شرایط استفاده از تبصره و تک ماده در دوره متوسطه دوم 98 – 99 – محاسبه نمره سالانه

برخی از دانش آموزان به دلایلی مانند بیماری یا موارد دیگر ، شرایط حضور در امتحانات را ندارند و یا پس از شرکت در آزمون ، نمره قابل قبولی را کسب نمی کنند. یکی از امکاناتی که برای این دسته از دانش آموزان در نظر گرفته شده است ، قانون تک ماده است . ممکن است برای شما سوال ایجاد شود که تک ماده چیست ؟ در پاسخ باید بگوییم که چنانچه دانش آموزی در امتحانات خود نتواند نمره قبولی را کسب نماید و نمره سالانه او کم تر از حد نصاب قبولی باشد ، می تواند برای دریافت نمره قبولی از قانون تک ماده استفاده نماید. حال شرایط استفاده از تک ماده چه می باشد ؟ برای یافتن پاسخ این سوال ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

شرایط استفاده از تبصره و تک ماده برای دوره دوم متوسطه 98 – 99

دانش آموزان دوره دوم متوسطه (دهم ، یازدهم ، دوازدهم) می توانند با داشتن حداقل نمره 7 در 4 درس ، از تبصره و تک ماده استفاده نمایند. البته تا سال های گذشته دانش آموزان می توانسنتد برای 5 درس دارای نمره پایین خود درخواست تک ماده داشته باشند اما با تغییر آیین نامه آموزشی ، هر دانش آموز می تواند حداکثر در 2 درس نهایی و در دو درس غیرنهایی (داخلی) از تبصره استفاده کند.

ممکن است زمانی که صحبت از قبولی به میان می آید شما ذهنتان به سمت نمره کسب شده در برگه امتحانی برود ، اما منظور از قبول شدن یا نشدن در امتحانات ، همان نمره سالانه می باشد به طور مثال این امکان وجود دارد دانش آموزی نمره کسب شده در ورقه اش 7 و یا کمتر باشد اما در نمره سالانه قبول شده باشد. برای آنکه بهتر متوجه شوید ، به فرمول زیر توجه فرمایید :

8 ÷[{(نمره مستمر نوبت اول × 1) + (نمره برگه نوبت اول × 2 )} + {(نمره مستمر نوبت دوم × 1) + (نمره برگه نوبت دوم× 4)}] = نمره سالانه

حد نصاب قبولی در هر درس چند است ؟

حد نصاب قبولی در هر درس نمره 10 و در دروس شایستگی های فنی و غیرفنی رشته فنی حرفه ای 12 است. در رشته کاردانش مشخص کردن حدنصاب قبولی در استاندارد مهارت در بخش نظری و عملی ، بر عهده دستگاه متولی استاندارد مهارت است.

اگر دانش آموزی نخواهد از تبصره استفاده کند ، باید چه کند؟

ممکن است دانش آموزان دوره متوسطه دوم نخواهند از قانون تک ماده و تبصره استفاده کنند و خود را برای امتحانات شهریور ماه آماده نمایند. در این صورت دانش آموز می تواند با مراجعه به مدرسه خود ، درخواستی کتبی مبنی بر شرکت در امتحانات شهریور ماه داشته باشد. پس از شرکت در امتحانات شهریور ماه دو حالت پیش می آید :

نمره کسب شده در شهریورماه از نمره خرداد ماه بالاتر است : در این صورت نمره شهریور ماه جایگزین خواهد شد.

نمره کسب شده در شهریورماه از نمره خرداد ماه پایین تر است : در این صورت بالاترین نمره به ثبت خواهد رسید و دانش آموز می تواند در صورت تمایل از قانون تک ماده استفاده کند.

شرایط قبولی در دروس دوره دوم متوسطه

شرایط قبولی در درس های پایه دهم و یازدهم

شرط اول : دانش آموز بایستی نمره سالانه 10 و بالاتر را کسب نماید

شرایط قبولی در درس های نهایی پایه دوازدهم

شرط اول : دانش آموز بایستی نمره سالانه 10 و بالاتر را کسب نماید.

شرط دوم : بایستی نمره برگه امتحانی او 7 و بالاتر باشد. (کمتر از 7 نباشد)

شرایط قبولی در درس های غیرنهایی پایه دوازدهم

شرایط فارغ التحصیلی

بسیاری از دانش آموزان حتی با وجود کسب نمره قبولی در امتحانات پایان سال ، معدل خوبی را به دست نمی آورند و با توجه به آن که معدل دوره دوم متوسطه ، در کنکور سراسری و در پذیرش رشته های بدون کنکور نقش تعیین کننده ای دارد ، لذا در صورتی که معدل شما پایین می باشد می توانید از قانون ترمیم معدل کنکور استفاده نمایید. برای اطلاع از جزئیات بیشتر شرایط ترمیم معدل در کنکور با مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس بگیرید.

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

ایا نمره مستمر در امتحان نهایی دوازدهم تاثیر دارد

تماس با تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب

تماس از سراسر کشور ۱۶۱۴ ۹۰۷ ۹۰۹

تماس از استان تهران ۱۶۱۳ ۲۳۰ ۹۰۹

جواب کاربران در نظرات پایین سایت

مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

یاس : والا نمیدونم منم میخواستم بپرسم ک کامنت شمارو دیدم

Fati : سلام ببخشید تاثیر نمرات مستمر در امتحانات نهایی شهریور چقدر است؟

هانیه : سلام میگم اگ مثلا توی مستمرنمرات خوبی نگیریم ولی توی نهایی هانمرات بالاتری بگیریم مستمر رو بعدا تغییر میدن؟

امیرحسین : سلام من یه سوال دارم اگه نمره سالانه مون ۱۰باشه ورقه زیر ۷بگیریم مثلاً ۵-۶/۵ قبول میشویم حق تبصره داریم

√$~ : سلام من امتحان مستمرترم اول یکی ازدرسام روغایب شدم آیا در امتحان نهایی خرداد تاثیر داره؟ یعنی معدل خردادم رومیاره پایین؟

ملینا : هیچ تأثیری نداره، مدارس میخوان معدل مدرسه خودشون بیاد بالا ک برای سالای بعد مردم بیان بچه هاشون و تو اون مدارس ثبت نام کنن، برا همین بچهارو به زور میفرستن ک امتحان مستمر بدن، اگه قبولی کنکور فرزندتون براتون مهمه ، بگذارید این دو ماه رو برای کنکور بخونه و فقط امتحانات نهایی رو بده♥️

کیان : آیا در شهریور نمره مستمر با نمره نهایی در سال دوازدهم جمع می شود

دکمه بازگشت به بالا