به نظر شما کسی که از نظر طرز تفکر با همسر خود اختلافاتی دارد و همچنین از نظر ظاهری کاملا همسر خود را قبول ندارد (در دل)و در دوران عقد به سر می برد چه باید بکند؟

[ad_1]

اگر همسر شما از نظر تدین، اخلاق و سایر جهات ایده‏آل و مورد پسند شما است، او را حفظ کنید و با محبت و علاقه کانون زندگى را گرم نگه‏دارید و زیاد به فکر زیبایى ظاهر نباشید؛ با گسترش روابط عاطفى و تشکیل خانواده مستقل به تدریج مهر و محبت او در قلب شما جایگزین مى‏شود.
پس سعى کنید چشم خودتان را از نامحرمان حفظ کنید تا از خیالات شهوانى و پوچ راحت شوید و به این نکته توجه داشته باشید که نفس آدم، هیچ گاه از تنوع‏طلبى و شهوت سیر نمى‏شود و اگر فرضا به وصال فرد دیگرى برسید که در نظر شما از همسرتان زیباتر است، باز هم قانع نخواهید شد؛ چون ممکن است یک فرد زیباترى باشد که بعدا توجه شما را به خود جلب کند و… بنابراین کوشش کنید با توجه به خدا و رعایت زهد، جلو نگاه به نامحرم را بگیرید و به همسر خود قانع باشید و شاید از خیلى‏هاى دیگر زیباتر باشد. هم‏چنین به جاى این افکار به سراغ خدا بروید و از او – که جمال مطلق است و همه زیبایى‏ها از او است – بخواهید تا شما و همسرتان را از جمال ظاهر و باطن برخوردار کند.
اگر در مورد برخى عملکردهاى وى نیز اشکال و ایراد و یا اختلاف نظر دارید، چه بهتر است در یک فضاى صمیمى و عاطفى و در عین حال منطقى به بررسى آنها و نزدیک کردن نقطه نظرات‏تان بپردازید و به جاى آن که بر نقاط اختلافى بیاندیشید روى نقاط مشترک و اتفاق نظرها تأکید کنید و آنها را برجسته کرده تا به مشاجره نیانجامد.
مطمئنا پافشارى روى اختلاف نظرها، فاصله‏ى بین شما و وى را بیشتر خواهد کرد و از طرف دیگر انعطاف نشان دادن و تأکید روى نقاط مشترک و تفاهم‏ها، مهر و محبت را بیشتر مى‏کند و به زندگى مشترکتان رونق خواهد بخشید.
لازم به ذکر است برخى اختلافات در ابتداى زندگى که هنوز به خوبى از روحیات همدیگر آگاهى پیدا نکرده‏اید، طبیعى و عادى است و با کمى اغماض و گذشت زمان، حل مى‏شود مشروط بر این که انعطاف بیشترى داشته باشید و کوتاه بیایید. بنابراین بر نکات مثبت، ارزشمند و خصوصیات خوب همسرتان فکر کنید و بر آنها تأکید ورزید.
[ad_2]

دکمه بازگشت به بالا