چگونه باید قدر دوران جوانی را دانست؟

[ad_1]

سؤالات شما نشانگر طینت پاک شماست و پیداست که در صدد راه حل و تشنه حقیقت هستید توصیه‏اى که به عنوان یک برادر دلسوز و مهربان به شما دارم این است که:
اولاً، مطالعه کتب ارزشمند اخلاق و تربیت را فراموش نکنید.
ثانیا، با علما و دانشمندان در ارتباط باشید و همیشه دفترچه سؤالاتى به همراه داشته باشید که بتوانید بهتر از وجود آنها استفاده کنید. نیز توصیه مى‏شود کتب اخلاق خانواده، به ویژه قسمت‏هایى که مربوط به جوانان دختر و پسر و شرایط انتخاب همسر مى‏باشد را حتما جزو برنامه مطالعاتى خود قرار دهید. بدانید غفلت در این مسأله مهم و حساس هرگز روا نیست. با قرآن و تدبر در آن مأنوس باشید، نهج البلاغه را ورق بزنید و تکه‏هاى شیرین و جالب آنرا حفظ کنید که بسیار نافذ است. تکه‏هاى تاریخى شیرین و سازنده را مورد مطالعه قرار دهید. از اشعار دلنشین اخلاقى، عرفانى، تربیتى و سازنده نیز دریغ نفرمائید. توصیه نهائى ما به شما این است که ارتباط خود را با نمازهاى جمعه و جماعت در مساجد همچنان حفظ کنید که برکات والطاف مرئى و نامرئى بیشمارى در آن نهفته است. به امید موفقیت و سرافرازى شما.
داشتن الگو براى طى مسیر صحیح در زندگى ضرورتى حیاتى است. از همین‏رو پیامبر اکرم(ص) فرمودند: «من دو چیز گران‏بها و گران‏سنگ در بین شما مى‏گذارم – کتاب خداو عترت خود – کتاب به عنوان جامع احکام نظرى و عترت به عنوان مظهر و الگوى عملى».
باید با شناخت معصومین(علیهم السلام) الگوى عملى خود را از آنان بگیریم تا از تحیّر و سرگردانى رهایى یابیم. گرچه در عرصه تبلیغات بایستى با عرضه الگوهاى معقول و ارزشمند نسل جوان را به سوى آنها سوق داد.
[ad_2]

دکمه بازگشت به بالا