آیا اصلاح کردن صورت زنان از نظر اسلام اشکال دارد ، چرا؟

[ad_1]

برداشتن ابرو, اگر هدف نشان دادن به نامحرم باشد, حرام است و اما اگر چنین قصدی نباشد اشکال ندارد, (استفتاآت , ج 1, سوئال 801).
جذابیت زن برای اطرافیان در محیط کاری یا آموزشی یا به خاطر 1) نظم و انظباط و توانمندی در کار و رتبه درسی می باشد، 2) به جهت اخلاق ملایم در روابط مناسب می باشد، 3) به خاطر جاذبه های زیبائی صورت و خوش اندامی است.
علاقه اطرافیان به خاطر دو ویژگی اول و دوم، کنترل شده و پسندیده است. اما علاقه به خاطر ویژگی سوم دارای پیامدهائی چه بسا ناخواسته و غیر قابل جبران است. از این رو برای زنان متأهل برای جلوگیری از اختلال عاطفی در نظام خانواده نیاز به مراقبت دارد و برای خانم های مجرد به خاطر جلوگیری از سوء استفاده دیگران و کنترل احساسات زودگذر و ناپایدار نیاز به مراقبت دارد. از این جهت در فرهنگ اسلام برای رعایت حریم ها راهکارهای مناسبی ارائه شده است. در مواردی که احتمال خطر بسیار شدید است از آن به عنوان حرام یاد شده است و در مواردی که احتمال خطر کمتر است از آن به عنوان مکروه یاد شده. آرایش خانم ها در برابر نامحرم به گونه ای که جلب توجه کند از مواردی است که احتمال لغزش در آن بسیار است لذا از آن به عنوان حرام یاد شده است. چنان که در قرآن مجید به زنان با ایمان هشدار داده است که «و لا یبدین زینتهن الا لبعولتهن» و زیورهایشان را جز برای شوهرانشان آشکار نکنند… (سوره نور، آیه 31)
[ad_2]

یک دیدگاه ، نظر شما چیه؟

  1. اگر شما کاربر گرامی پاسخ بهتری دارید ، پاسخ خود را از قسمت دیدگاه‌ها ارسال کنید تا بقیه کاربران بهره‌مند شوند.

دکمه بازگشت به بالا