شرایط هیئت علمی شدن

شرایط هیئت علمی شدن
شرایط هیئت علمی شدن

مهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

شرایط هیئت علمی شدن را از این سایت دریافت کنید.

شرایط جذب هیات علمی وزارت علوم 1401

شرایط جذب هیات علمی وزارت علوم 1401 شرایط عمومی و اختصاصی جذب هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور نکات استخدام هیات علمی ۱۴۰۱

شرایط جذب هیات علمی وزارت علوم 1401

گروه ایران مشاوره نظری بدهید

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با مشاوران متخصص آزمون استخدامی از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

تماس از سراسر کشور : 9099072938

در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور هر ساله در سه نوبت توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد. نوبت اول این فراخوان در اردیبهشت ماه برای داوطلبان هیات علمی بورسیه و نوبت دوم و سوم آن به ترتیب در شهریور ماه و بهمن ماه برای سایر متقاضیان انجام می شود. داوطلبان واجد شرایط مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در فراخوان جذب هیات علمی (که از طریق سایت مرکز در اختیار آن ها قرار می گیرد)، می توانند در موعد مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.

داوطلبان متاهل و دارای فرزند از امتیازات ویژه ای برخوردار بوده و شانس قبولی بیشتری خواهند داشت.

شرایط جذب هیات علمی وزارت علوم 1401

ثبت نام و شرکت در فراخوان وزارت علوم مبنی بر جذب هیات علمی دانشگاه ها، دارای یک سری شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. لازم است داوطلبان پیش از هر اقدامی در راستای ثبت نام در سامانه مربوطه، از شرایط و ضوابط آن مطلع شوند. شرایط عمومی و اختصاصی استخدام اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور به ترتیب زیر می باشد.

شرایط عمومی

تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و عدم کسب یا تغییر تابعیت مضاعف در طول خدمت

داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر

عدم اعتیاد و اشتهار به خرید و فروش مواد مخدر، مشروبات الکلی و امثال آن

نداشتن سابقه کیفری موثر

تعهد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اعتقاد به ولایت فقیه

داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان

عدم محرومیت از خدمات دولتی به صورت دائم بر اساس رای قطعی صادر شده از سوی مراجع مربوطه

داشتن حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای (گروه پزشکی) یا سطح سه حوزوی

اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

عدم سابقه عضویت یا وابستگی به گروه های سیاسی مخالف با نظام اسلامی ایران

داشتن حداکثر سن 30 سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای گروه پزشکی و سطح سه حوزوی

داشتن حداکثر سن 45 سال تمام برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری تخصصی و سطح چهار حوزوی

عدم اشتهار به فسق و فجور و اعمال و رفتار خلاف اخلاق و شئون شغلی

شرایط اختصاصی

آشنایی کافی با یک زبان خارجی برای داوطلبان خدمت در مرتبه مربی و تسلط کافی به یک زبان خارجی برای متقاضیان خدمت در مرتبه استادیار

دارا بودن مدرک تحصیلی دکتری تخصصی یا سطح چهار حوزوی با رساله حقیقی برای تمامی رشته های دانشگاهی (غیر از گروه پزشکی) و یا داشتن درجه تخصصی (گواهینامه تخصصی) در گروه پزشکی برای داوطلبان خدمت در مرتبه استادیار

داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و یا سطح سه حوزوی در رشته تخصصی مربوطه برای تمامی رشته های دانشگاهی (غیر از گروه پزشکی) و دارا بودن درجه دکتری حرفه ای (در گروه پزشکی) برای متقاضیان خدمت در مرتبه مربی

چند نکته مهم

چنانچه در زمان نام نویسی در فراخوان مدرک مورد نیاز دکتری قید شده باشد، داوطلب می بایست دارای مدرک دکتری بوده و دانشجویان مقطع دکتری مجاز به ثبت نام نمی باشند، مگر اینکه مدرکی رسمی از دانشگاه محل تحصیل خود مبنی بر دفاع از پایان نامه و فارغ التحصیل بودن ارائه نمایند.

در مواردی که فراخوان مربوط به دارندگان مدرک کارشناسی ارشد می باشد، از ثبت نام دانشجویان این مقطع ممانعت به عمل می آید.

تعهد و اشتغال بورسیه مطابق با قوانین و ضوابط مربوطه می باشد و متعهدین بورسیه حق شرکت در فراخوان های غیربورسیه را ندارند.

خبرگان بدون مدرک دانشگاهی و در صورت دارا بودن شرایط لازم در چارچوب قوانین، از داشتن شرایط اختصاصی و عمومی مرتبط با مدارک تحصیلی معاف می باشند.

در صورت نیاز موسسه به خدمات داوطلبانی که دارای مدرک دکتری تخصصی و بالای 45 سال سن (به تشخیص هیات ممیزی مربوطه دارای برجستگی علمی خاص) می باشند، این متقاضیان با تصویب هیات امنا از داشتن شرط سنی موجود در شرایط عمومی ثبت نام معاف می باشند.

در بررسی صلاحیت عمومی به متقاضیان متاهل 5 امتیاز و به ازای داشتن هر فرزند 3 امتیاز تعلق می گیرد که شانس قبولب آنان را بیشتر می کند.

درصورت تساوی امتیازات فرم بررسی صلاحیت عمومی دو داوطلب، اولویت با فرد متاهل است.

استخدام در هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پس از احراز شرایط عمومی و اختصاصی به صورت پیمانی، استخدام رسمی آزمایشی و استخدام رسمی قطعی انجام می پذیرد. شایان ذکر است در صورتی که داوطلبی پیش از استخدام در موسسه، در هیات علمی یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری خارج از کشور با مرتبه علمی بالاتر از استادیاری سابقه فعالیت داشته باشد، انتصاب وی در ابتدای ورود به خدمت در مرتبه دانشیاری و یا استادی خواهد بود. البته این مسئله مشروط به آن است که موسسه مربوطه مورد تایید وزارت علوم باشد.

سوالات متداول

1- دارا بودن چه مدرک تحصیلی، برای ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی ضروری است؟

حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز، مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای (گروه پزشکی) یا سطح سه حوزوی می باشد.

2- آیا دانشجویان در حال تحصیل نیز می توانند در این دوره شرکت نمایند؟

جذب در هر مقطعی که صورت می گیرد، فقط داوطلبان فارغ التحصیل آن مقطع قادر به شرکت در دوره مربوطه هستند.

3- شرایط سنی جذب هیات علمی به چه صورت می باشد؟

هر کدام از داوطلبان دارای مدارک دکتری و کارشناسی ارشد، ملزم به داشتن شرایط سنی متفاوتی هستند که در این مقاله به ارائه آن پرداخته ایم.

برای عضویت در اینستاگرام (آزمون های استخدامی) کلیک کنید

آخرین اخبار تمامی آزمون های استخدامی کشور

منبع مطلب : iranmoshavere.com

شرایط هیات علمی شدن

در این مقاله هیوا شرایط هیات علمی شدن، چگونه می توانیم جذب هیئت علمی دانشگاه شویم، ثبت نام هیات علمی دانشگاه و مشاوره هیات علمی شدن دانشگاه ها توضیح داده شده است.

شرایط هیات علمی شدن

برای هیات علمی شدن داوطلبان باید در زمان مقرر به سایت مرکز جذب هیئت علمی دانشگاه های دولتی، آزاد و همچنین دانشگاه های تحت نظر وزارت بهداشت مراجعه نموده و در فراخوان جذب مورد نظر ثبت نام نموده و مدارک و مستندات لازم برای پذیرش را ارائه دهند.

برای مشاوره شرایط هیات علمی شدن

برای مشاوره شرایط هیات علمی شدن

داوطلبانی که مایل به تدریس در دانشگاه ها و فعالیت در هیات علمی واحدهای مختلف دانشگاهی هستند، می توانند در زمان انتشار فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها سال 1401، نسبت به ثبت نام فراخوان مورد نظر در سایت مرکز جذب هیات علمی اقدام نمایند.

از آنجا که داوطلبان سوالات زیادی پیرامون چگونه می توانیم جذب هیئت علمی شویم دارند، در این مقاله شرایط هیات علمی شدن، ثبت نام هیات علمی دانشگاه و مشاوره هیات علمی شدن توضیح داده شده و نحوه ثبت نام در فراخوان هر یک از دانشگاه های کشور بررسی شده است.

شرایط هیات علمی شدن

متقاضیان ثبت نام و پذیرش در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های مختلف، باید در زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی، به سایت مرکز جذب دانشگاه مورد نظر مراجعه نموده و مدارک و مستندات لازم را ارائه کرده و فرم های مربوطه را تکمیل نمایند. برای جذب هیات علمی شدن داوطلبان باید شرایط عمومی و اختصاصی را داشته باشند که در زمان ثبت نام این شرایط با جزئیات اعلام می شود. در این قسمت از مقاله شرایط هیات علمی شدن در قالب شرایط عمومی و اختصاصی بیان شده است.

شرایط عمومی هیات علمی شدن

تابعیت جمهوری اسلامی ایران

تدین به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی مندرج در قانون اساسی کشور

اعتقاد و التزام عملی به نظام و قانون اساسی کشور ایران

عدم محرومیت از استخدام در ارگان های دولتی

عدم اعتیاد به مواد مخدر ، روان گردان و دخانیات

داشتن سلامت روحی و جسمی متناسب با فعالیت مورد نظر

داشتن مدرک پایان خدمت و یا معافیت قانونی از دوره سربازی

داوطلبانی که هر یک از شرایط عمومی هیات علمی شدن را نداشته باشند، از ادامه روند ثبت نام حذف شده و امکان پذیرش در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های مختلف را نخواهند داشت.

شرایط اختصاصی هیات علمی شدن

علاوه بر شرایط عمومی، یک سری شرایط اختصاصی نیز در زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها اعلام شده که در این قسمت از مقاله توضیح داده شده است.

دارا بودن مدرک تحصیلی خواسته شده در فراخوان و متناسب با مراتب مورد نظر

دارا بودن شرط سنی اعلام شده برای مدارک مختلف دانشگاهی و رعایت سقف سنی مورد نظر برای هر مقطع که توسط مرکز جذب هیات علمی دانشگاه های مختلف اعلام می شود.

تسلط کامل بر حداقل یک زبان خارجی

همخوانی و تناسب رشته تحصیلی متقاضیان در دو مقطع آخر تحصیلی با رشته ثبت نامی در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه ها

دارا بودن شرط حداقل معدل لازم برای جذب در هیات علمی دانشگاه ها

امکان انتخاب حداکثر 3 استان به عنوان اولویت داوطلبان

مشمولین سهمیه های جذب هیات علمی، باید در زمان ثبت نام مدارک و مستندات لازم را ارائه کرده تا در صورت تایید مرکز، بتوانند از سهمیه خود در ثبت نام و پذیرش استفاده نمایند.

داوطلبانی که هر یک از شرایط اختصاصی هیات علمی شدن را نداشته باشند، از ادامه روند ثبت نام حذف شده و امکان پذیرش در فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه های مختلف را نخواهند داشت.

در صورت ایجاد هر گونه تغییر در شرایط هیات علمی شدن، این مقاله به روزرسانی شده و همچنین در کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام هیوا اطلاع رسانی می شود.

به داوطلبان توصیه می شود در صورت تمایل به جذب در هیات علمی و تدریس در دانشگاه ها، مقاله ای که در ادامه قرار داده شده را مطالعه نموده تا با شرایط و نحوه جذب هیات علمی دانشگاه های وزارت علوم آشنا شوند.

بیشتر بخوانید: فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم

ثبت نام هیات علمی دانشگاه

معمولا دانشگاه ها و موسسات با افزایش ظرفیت ها و هم چنین بازنشستگی اعضای هیات علمی قبلی، برای تکمیل کادر خود از طریق مرکز جذب اعضای هیات علمی فراخوان جذب را اعلام می کنند. البته معمولا جذب اعضای هیات علمی در زمانی مشخص در سال انجام می شود. زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی وزارت علوم از سوی مرکز جذب اعضا اعلام می شود. در این قسمت از مقاله به سوال داوطلبان درباره چگونه می توانیم جذب هیئت علمی شویم، پاسخ داده شده است.

ثبت نام هیات علمی وزارت علوم

دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم از طریق مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم، زمان ثبت نام جذب هیات علمی را در اطلاعیه های سایت این مرکز منتشر می نمایند. زمان ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی سال 1401 از 18 اردیبهشت ماه می باشد.

منبع مطلب : www.heyvagroup.com

شرایط هیئت علمی شدن

دکمه بازگشت به بالا