درست کردن الو بخارا

درست کردن الو بخارا
درست کردن الو بخارا

مهدی

بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

درست کردن الو بخارا را از این سایت دریافت کنید.

طرز تهیه آلو بخارا به 5 روش آسان در منزل

آلو بخارا یکی از خوراکی هایی است که به صورت آماده در بازار موجود است اما عده ای ترجیح می دهند خودشان در منزل این آلوی مقوی را درست کنند. در ادامه طرز تهیه آلو بخارا را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه آلو بخارا به 5 روش آسان در منزل

7 0

زمان مطالعه: 8 دقیقه

آلو بخارا یکی از خوراکی هایی است که به صورت آماده در بازار موجود است اما عده ای ترجیح می دهند خودشان در منزل این آلوی مقوی را درست کنند. در ادامه طرز تهیه آلو بخارا را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

نحوه خشک کردن آلو بخارا

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که از کنار مغازه های خوشمزه فروشی نمی توانید بی تفاوت بگذرید، حتما به آلو بخارا هم علاقه زیادی دارد. اگر این طور است این مطلب از مجله دلگرم را تا آخر بخوانید و با طرز تهیه آلو بخارا آشنا شوید و خودتان در منزل درست کنید.

آلو بخارا خشک شدۀ انواع آلو است. از این آلو به عنوان یکی از تنقلات شب عید استفاده می شود. اکثر افراد این خوراکی خوشمزه را به چشم یک پذیرایی تو جیبی نگاه می کنند.

خشک کردن آلو بخارا با آفتاب

یکی از روش‌هایی که می‌توانید آلو بخارا خشک کنید این است که بعد از شستشوی کامل آلوها آن‌ها را در یک سطح بزرگ و مسطح قرار دهید و در معرض تابش نور آفتاب باشد اما مراقب باشید که گرد و خاکی بر روی آن‌ها نشیند.

اما این روش یک عیب بزرگی که دارد رنگ آلوها کدر و قهوه‌ای تیره است و هیچ شیره‌ای ندارد، به دلیل این که درصد رطوبت آن بسیار کم است.

خشک کردن آلو بخارا توسط دستگاه خشک کن

از عالی‌ترین و منحصر به فردترین روش‌ها برای خشک کردن آلو بخارا از طریق دستگاه‌های خشک کنی که مخصوص آلو است، می‌باشد. این نمونه از دستگاه میوه خشک کن در سایزها و انواع مختلفی در بازار موجود است که البته بسته به نوع و میزان آلوها را خشک می‌کند.

هر چه مقدار آلوها بیشتر باشد باید از دستگاه‌های خشک کن در سایزهای بزرگ‌تر استفاده کنید. البته از دیگر قابلیت‌های این دستگاه‌ها که مجهز به تنظیم درجه دما می‌شود و همچنین از یک محفظه برای به وجود دود گوگرد استفاده کنید.

دستگاه‌های خشک کردن آلو به صورت‌های گازی، برقی و نفتی در بازار موجود است. استفاده کردن از دستگاه‌های تولید آلو این مزیت را دارند که می‌توان حجم بسیاری از میوه‌ها را در مدت زمان کوتاه‌تری و در حجم بالایی خشک کرد.

طرز تهیه آلو خشک

خشک کردن آلو بخارا به روش تیزابی

روش تیزابی یکی دیگر از روش‌های خشک کردن آلو بخارا است که از این روش بیشتر در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی به کار می‌برند. این شیوه به این صورت است که شما می‌توانید مقداری از آب و پودر کربنات پتاسیم خوراکی را همراه با روغن سبزه ترکیب نمودن این مواد محلولی از تیزاب به وجود می‌آید.

سپس آلوها و دیگر محصولات را به همین شیوه در محلول تیزاب خشک کنید. در این روش پوست آلوها در اثر ماندن در این محلول نازک می‌شود و باعث و می‌شود منافذ بسیار کوچکی در پوست آلوها به وجود بیاید

این عمل منجر به خشک شدن آلوها می‌شود بعد از آن آلوها را در معرض تابش شدید خورشید قرار دهید تا کاملاً خشک شوند.

خشک کردن آلو بخارا با نور خورشید

آلوهایی را که برای این کار انتخاب کرده اید به خوبی بشویید و بعد از این که دم تک تک شان را چیدید آنها را داخل یک قابلمه متناسب با مقدار آلوی تان بگذارید و به مقدار کفایت آب روی آن بریزید، مقدار دو قاشق غذا خوری هم روغن به آن اضافه کنید.

اگر آلوهایی که انتخاب کردید نرم و شل هستند بعد از این که آب قابلمه جوش آمد آنها را داخل آب جوش بریزید و فوری شعله را خاموش کنید. اما اگر آلوها سالم باشند بگذارید چند دقیقه ای جوش بخورند و بعد می توانید از روی شعله بردارید.

پوست آلوها بعد از این که سرد شدند کمی جمع می شوند. در این زمان شما به راحتی می توانید آنها را بکَنید و آلوها را داخل یک سینی و یا آبکش قرار دهید. اگر خواستید کمی نمک و یا شکر نیز به آن اضافه کنید و بگذارید جلوی آفتاب بماند.

شما می توانید بعد از دو روز آلوها را پشت و رو کنید. البته با توجه به نوع آفتابی که به ظرف شما می تابد این زمان تغییر می کند. اگر آفتاب تیز باشد زودتر از دو روز آلوها را پشت و رو کنید. زیرا ممکن است آلوهای شما خیلی سریع خشک شوند و شما چیزی به جز هسته آلو برای تان نماند.

بعد از دو یا سه روز آلو بخارای شما آماده است. این روش ساده و خوشمزه را حتما در خانه امتحان کنید تا هم از فواید اقتصادی و هم کیفیت و بهداشت آن لذت ببرید.

طرز خشک کردن آلو بخارا

طرز تهیه آلو بخارای خوش رنگ

در یک روش دیگر از طرز تهیه آلو بخارا نیز آلوهایی که از قبل تهیه کرده اید را به خوبی بشویید. مقداری آب نمک در ظرف بزرگی بریزید و آلوها را به مدت ۲۴ ساعت داخل آن قرار دهید.

خواباندن در آب نمک به این دلیل است که پوست آلوها نازک شود و برای جدا کردن آنها دچار مشکل و دردسر نشوید. البته روش آب جوشی که گفته شد نیز روش خوبی است اما اگر در آب نمک قرار دهید رنگ آلوهای شما ثبات بیشتری دارند.

خشک کردن آلو بخارا با دود

برای این کار باید آلوهای گوشتی را انتخاب کنید. یک محفظه ایجاد کنید و آلوها را بر روی محفظه بچینید. سپس باید مقداری گوگرد داشته باشید، گوگردها را در زیر آلوها آتش بزنید و با استفاده از دود آن آلوها را دودی کنید.

پس از گذشت نیم ساعت آتش را خاموش کنید. آلوها را بر روی یک سطح مناسب پهن کنید و با استفاده از نور خورشید مدت کمی خشک کنید. این روش به این دلیل که از مواد شیمیایی برای فرآوری آلوها استفاده می‌شود تا حدودی برای سلامتی مضر است و حتی باعث احتمال به وجود آمدن سرطان در بدن می‌شود.

اما آلوهایی که با این روش خشک می‌شوند دارای شیره هستند و برخلاف آلوهایی که با آفتاب خشک می‌شود مات نیستند و ظاهر بهتری دارند.

خواص آلو بخارا

1. خواص آلو بخارا: پیشگیری و کنترل فشار خون

آلو بخارا برای کنترل فشار خون بسیار مؤثر است .به حدی که اگر فشار خون بالا نداشته باشید و ۲۰ عدد از آن بخورید احساس بی حالی، خستگی و سرگیجه میکنید.

منبع مطلب : www.delgarm.com

طرز تهیه آلو بخارا

✅ فروشگاه تازه چین در این مقاله طرز تهیه آلو بخارا را برایتان توضیح داده است. ✅ با خواندن آن می توانید در منزل انجام داده و از طعم خوش آن لذت ببرید. ✅

اگر شما هم مانند بسیاری افراد دیگر نمی توانید از کنار مغازه های خوشمزه فروشی بی تفاوت بگذرید و به خوراکیهای خوشمزه ای که در آنها فروخته می شود توجه نکنید، بدون شک به آلو بخارا هم علاقه زیادی دارید. اگر حدسمان درست، است این مقاله فروشگاه تازه چین را که به طرز تهیه آلو بخارا اختصاص دارد تا آخر بخوانید تا با طرز تهیه آلو بخارا آشنا شوید و خودتان در منزل درست کنید.

آلو بخارا همان آلو است که آن را خشک کرده اند. در منزل بسیاری از ایرانیان، از این آلو به عنوان یکی از تنقلات شب عید استفاده می کنند. اما اکثر افراد این خوراکی خوشمزه را به چشم یک پذیرایی تو جیبی نگاه می کنند.

همچنین بخوانید: مضرات آلو خشک در صورت مصرف بیش از حد

طرز تهیه آلو بخارا و انواع آن

آلو بخارای صادراتی

آلو بخارا به صورت دو مدل در بازار وجود دارد. یک مدل آن رنگ و روی قابل توجهی دارد و بسیار خوش آب و رنگ است و بیشتر به کشورهای دیگر صادر می شود.

اما مصرف نوع صادراتی آن خیلی توصیه نمی شود چون آنها را با روش های خاصی خشک و آماده می کنند. این نوع آلو بخارا بیشتر از فوایدی که دارد می تواند برای مصرف کننده مضر باشد.

به این نکته هم توجه داشته باشید که انواع کشمش و برگه های زرد آلو نیز که رنگ های بسیار فریبنده و زیبایی دارند و هنگام گشت و گذار در بازار چشمتان را خیره می کنند، چندان هم قابل اعتماد نیستند؛ زیرا در این مورد، در تهیه این مواد خوراکی به جای استفاده از آفتاب از گوگرد استفاده شده است. پس بهتر است در هنگام خرید این تفاوتها را در نظر بگیرید و به آنها توجه کنید.

صفحۀ اینستاگرام تازه چین و مشاهدۀ محصولات ما

آلو بخارای سنتی

یکی دیگر از انواع آلو بخاراها هم مدل سنتی آن است. طرز تهیه آلو بخارا به روش سنتی معمولاً بسیار قابل اعتمادتر است و فواید بیشتری دارد.

در تهیه نوع سنتی آلو بخارا روستاییان و باغدارها نقش دارند. این مدل از آلو که به صورتی سنتی در روستاها تهیه می شود سالم تر و پر فایده تر از نوع اول آن است.

البته طرز تهیه آلو بخارا در منزل چندان سخت نیست و علاوه بر این که از نظر اقتصادی به شما کمک می کند، می تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد. در برخی موارد ممکن است این مواد خوراکی را در محل هایی تهیه کنند که از نظر بهداشتی کیفیت بالایی ندارند.

اگرحشرات و جانوارانی را که هنگام تهیه آلو بخارا آن را مزین به قدوم خود می کنند نادیده بگیریم، نمی توانیم از گرد و غباری که ممکن است روی آنها بنشینند بگذریم.

آلو-آفتابی،خرید خشکبار

اگر بگوییم نه! روستاییان عزیز با رعایت تمام نکات ایمنی (که صد البته همین طور است!) این خوراکی ها را تهیه می کنند، این که مدت زیادی در مغازه ها بدون هیچ پوششی می مانند و انواع میکروب را به خود جذب می کنند امری کاملا بدیهی است.

پس اگر به این خوراکی خوشمزه علاقه زیادی دارید، بهتر است تنبلی را کنار بگذارید و این مقاله را بخوانید تا با طرز تهیه آلو بخارا در منزل آشنا شوید و برای خودتان و خانواده تان آلوهای خوشمزه و بهداشتی درست کنید.

نوع آلو برای تهیه آلو بخارا

سعی کنید آلوهایی را که می خواهید برای خشک کردن استفاده کنید، از انواع آلوهای گوشتی و شیرین باشد. اما بهتر است بدانید که همه آلوها را می توانید خشک کنید، چه آلوی سیاه باشد چه آلوی زرد طلایی.

طرز تهیه آلو بخارا در منزل

حال در این قسمت از مقاله طرز تهیه آلو بخارا در منزل را برایتان توضیح می دهیم. ابتدا آلوهایی را که برای این کار انتخاب کرده اید به خوبی بشویید و پس از آن که دم تک تک شان را چیدید، آنها را داخل یک قابلمه متناسب با مقدار آلوی تان بگذارید و به مقدار کافی آب رویشان بریزید. سپس دو قاشق غذا خوری هم روغن به آن اضافه کنید.

اگر آلوهایی که انتخاب کردید نرم و شل هستند، بهتر است که پس از جوش آمدن آب قابلمه آنها را داخل آب جوش بریزید و فوری شعله را خاموش کنید. اما اگر آلوها سالم باشند بگذارید چند دقیقه ای جوش بخورند و بعد از روی شعله بردارید.

این مقاله را نیز بخوانید: خواص آلو بخارا: 28 فایده آلو بخارا برای بدن

پوست آلوها بعد از این که سرد شدند کمی جمع می شوند. در این زمان، به راحتی می توانید آنها را بکَنید و آلوها را داخل یک سینی و یا آبکش قرار دهید. در صورت تمایل می توانید کمی نمک و یا شکر نیز به آن اضافه کنید و بگذارید جلوی آفتاب بماند. می توانید بعد از دو روز آلوها را پشت و رو کنید. البته با توجه به نوع آفتابی که به ظرف می تابد این زمان تغییر می کند. اگر آفتاب تیز باشد می توانید در کمتر از دو روز آلوها را پشت و رو کنید. زیرا ممکن است آلوهای شما خیلی سریع خشک شوند و چیزی جز هسته آلو برای تان نماند.

بعد از دو یا سه روز آلو بخارای شما آماده است. این نوع طرز تهیه آلو بخارا را که ساده و خوشمزه است حتماً در خانه امتحان کنید تا هم از فواید اقتصادی و هم کیفیت و بهداشت آن لذت ببرید.

طرز تهیه آلو بخارا : روش دیگر

در یک روش دیگر از طرز تهیه آلو بخارا نیز آلوهایی را که از قبل تهیه کرده اید به خوبی بشویید. حال مقداری آب نمک در ظرف بزرگی بریزید و آلوها را به مدت ۲۴ ساعت داخل آن قرار دهید.

به این دلیل باید آلوها را در آب نمک بخوابانید که پوست آلوها نازک شود و بتوانید با کمترین مشکل و دردسر آن را جدا کنید. البته روش آب جوشی که گفته شد نیز روش خوبی است اما اگر در آب نمک قرار دهید رنگ آلوهای شما ثبات بیشتری دارند.

خرید توت خشک تویسرکان با کیفیت بالا، ضمانت بازگشت و قیمت مناسب از تازه چین

در این مقاله طرز تهیه آلو بخارا در منزل را به شما آموختیم. انجام این کار چندان سخت نیست. برای تهیه آلو بخارا می توانید به فروشگاه ما مراجعه کنید.

فروشگاه تازه چین

فروشگاه تازه چین فروشندۀ گردو و خشکبار تویسرکان در این مقاله طرز تهیه آلو بخارا را برای شما کاربران عزیز شرح داده است. برای سفارش خرید محصول مورد نظر خود می توانید به صفحه فروشگاه بروید و سفارش خود را ثبت کنید برای برقراری ارتباط با ما به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

تازه چین

منبع مطلب : tazechin.com

درست کردن الو بخارا

دکمه بازگشت به بالا