استخاره با قرآن کریم آنلاین

نکاتی در مورد استخاره و شرایط آن که در ویدیو بالا میتوانید ببینید.

استخاره با قرآن و استخاره آنلاین

ما در پاسخکده ابزار استخاره با قرآن و استخاره آنلاین و استخاره ازدواج را بصورت خوب یا بد برای شما فراهم کرده ایم. این استخاره معتبر بوده و اگر شما هر نیتی داشته باشد مانند ازدواج یا معامله یا هر چیز دیگر نتیجه آن بر اساس آیات قرآن بصورت خوب یا بد درج خواهد شد.

روش استخاره با قرآن

طبق روایتی امام صادق (ع) می فرمایند:

  • بهتر است که قبل از استخاره سه بار سوره ی اخلاص (قل هو الله احد) را بخوانید
  • سپس سه مرتبه صلوات بر محمد و ال محمد بفرستید
  • سپس این دعا را می خوانید: “اَللّهُمَّ اِنّى تَفَأَّلْتُ بِکِتابِکَ، وَ تَوَکَّلْتُ عَلَیْکَ، فَاَرِنى مِنْ کِتابِکَ ما هُوَ مَکْتُومٌ مِنْ سِرِّکَ الْمَکْنُونِ فـى غَیْبِـکَ
  • سپس نیت کرده و استخاره کنید.

استخاره با قرآن کریم بصورت آنلاین از نظر مراجع تقلید

پرسش: استخاره گرفتن با کامپیوتر و نرم افزارها صحیح است؟ آیا می توان به آنها اعتنا کرد؟

مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی): موارد مختلف است. اگر طبق روش های معمولی است مانعی ندارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: هرگاه طوری تنظیم شده باشد که آیات آغاز یکی از صفحات قرآن را بدون اطلاع قبلی منعکس کند مانعی ندارد.

حضرت آیت الله سیستانی: روش آن در مفاتیح الجنان موجود است مراجعه شود.

حضرت آیت الله نوری همدانی: اگر آن شخص وارد در آن رشته باشد و بتواند از قرآن مجید برداشت مناسب و نزدیک به واقع داشته باشد اشکال ندارد.

استخاره معتبر

متن سئوال: استخاره با قرآن چگونه است ؟ آیا مستند و معتبر است ؟ آیا استخاره با تسبیح اعتبار بیشتری ندارد ؟ ظاهراً تفأل و استخاره با قرآن پشتوانه علمی ندارد و خیلی قابل توجیه نیست . لطفاً در این باره توضیح دهید .

استخاره با قرآن و استخاره با تسبیح معتبر

متن پاسخ: استخاره با قرآن کریم، صحیح و معتبر است و پیشوایان دینی و امامان

معصوم علیه‏السلام به آن عمل می‏کرده‏اند؛ چنان که در روایتی از ابی ‏علی‏ یسع‏ بن‏ عبداللّه‏ قمی نقل شده که: “به امام صادق علیه‏السلام عرض کردم: من چیزی را می‏خواهم و از خدا طلب خیر می‏کنم، امّا فایده نمی‏کند و در انجام دادن یا ترک آن تردید دارم. امام علیه‏السلام فرمود: وقتی برای نماز ایستادی، خوب توجه داشته باش؛ چون شیطان در این هنگام از انسان خیلی دور است و در این موقع آنچه به قلبت خطور کرد، انجام بده و قرآن را باز کن و به اول صفحه نگاه کن، پس هر چه بود ـ از خوب یا بد ـ انجام بده.” از امام صادق علیه‏السلام نیز روایت شده که فرمود: “هنگامی‏که خواستی از کتاب گرانقدر [قرآن] استخاره کنی، بعد از “بسم‏اللّه‏الرحمن‏الرحیم” بگو: “ان کان فی قضائک و قدرک…” سپس قرآن را باز کن و شش ورق را بشمار و از ورق هفتم شش سطر بشمار و به آنچه آمده بود، عمل کن.”1 درباره این که اعتبار استخاره با قرآن بیشتر است یا با تسبیح، باید گفت: فهم آیات قرآن و نیز برداشت و استنباط از آن برای هر کس ممکن نیست؛ مثلاً در فهم برخی از آیات متشابه قرآن حتی مفسران و دانشمندان اسلامی نیز دچار اختلاف شده‏اند؛ بنابراین برخی از علما مانند علامه مجلسی رحمه‏الله و… استخاره با تسبیح را معتبر می‏دانند و از استخاره با قرآن نهی می‏کنند، اما کسانی هم در میان دانشمندان اسلامی هستند که در استخاره با قرآن، بسیار دقیق عمل می‏کنند و نتیجه آن نیز روشن است و استخاره کننده را از حالت تردید خارج می‏سازد.2

روش استخاره با قرآن در پاسخکده

استخاره با قرآن در سایت پاسخکده کاملا مطابق با نظر مراجع تقلید و بر اساس روشی است که در مفاتیح الجنان و احادیث اهل بیت به ما رسیده است یعنی نتیجه آن بر اساس یکی از صفحات قرآن و آیه اول سمت راست می باشد. که ما پ هم شماره آیه را نشان خواهیم داد و خود صفحه قرآن را به نمایش خواهیم گذاشت. برای استخاره گرفتن طبق دستور زیر عمل کنید .

همچنین بخوانید:

1. بحار الانوار، علامه مجلسی؛، ج 88، ص 243 و 246، داراحیاء التراث العربی، بیروت.

2. برای آشنایی بیشتر نگاه کنید به کتاب‏های: بحارالانوار، همان ـ الاستخاره، میرزاابی‏المعالی کلباسی اصفهانی، نشر مؤسسه الامام المهدی ـ عجل‏اللّه‏تعالی‏فرجه ـ فتح الابواب بین ذوی الالباب و بین رب الالباب فی الاستخارات، مرحوم سیدبن طاووس ـ پرسش ‏ها و پاسخ‏ های مذهبی، جعفر سبحانی ج 2، ص 138 ـ 143، انتشارات نسل جوان و… .

8
پرسش و پاسخ

avatar
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین محبوب ترین
اطلاع از
Raha1299
Raha1299

من میخام باپسری ازدواج کنم که پیش یه سید رفتم میگه ستاره هاجفت نیست منو اون پسرخیلی همو دوستداریم وخانواده هاراضین امااون سید اینجور گفته میگید چیکار کنم آیا واقعیت داره😔😔

ali
ali

با سلام میخواستم ببینم ریختن مایع منی در رابطه جنسی برای ملاعبه چه حکمی دارد

باتشکر

فرشاد
فرشاد

سلام چه مواقعی باید استخاره بگیریم؟

hk
hk

با سلام سوالی داشتم که حکم محرمیت فرزند خوانده چیست؟ و چگونه به همسرم محرم می شود؟ خواهشمند است جواب را به ایمیل من بفرستید

دکمه بازگشت به بالا
بستن